CSI: kryminalne zagadki we WSZOP | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » CSI: kryminalne zagadki we WSZOP

CSI: kryminalne zagadki we WSZOP

Pobrać odciski palców czy ujawnić i zabezpieczyć ślady
na miejscu przestępstwa – to niektóre zadania, jakie musieli wykonać uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół
im. W. Szymborskiej w Częstochowie. Młodzież brała udział w praktycznych warsztatach w Laboratorium Kryminalistyki Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Zainteresowanie warsztatami jest tak duże, że zapisy prowadzone są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zajęcia prowadzi nadkom. Mirosław Będkowski, kierownik Laboratorium Kryminalistyki WSZOP.

- Młodych ludzi trzeba dziś umiejętnie zachęcać do nauki. To nie może być tylko rzutnik, filmiki czy wykłady. Muszą na własnej skórze poczuć praktyczną stronę zawodu. Na tych warsztatach czują się jakby brali udział w jakimś filmie kryminalnym – mówi nadkom. Mirosław Będkowski.

Podczas zajęć uczniowie poznali też bogate wyposażenie jednego z najnowocześniejszych laboratoriów kryminalistycznych w Polsce. Mieli też okazję przetestować na własnej skórze alkogogle, narkogogle i sengogle.

Warsztaty, organizowane w ramach Akademii Bezpieczeństwa WSZOP w Katowicach przeznaczone
są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejna edycja zajęć rusza od września 2018 r.