Biblioteka czynna online! | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Biblioteka czynna online!

Biblioteka czynna online!

Odsyłamy wszystkich z Państwa do elektronicznych zasobów udostępnianych przez naszą Bibliotekę:

• ibuk Libra (dostęp do końca kwietnia 2020)– konieczny kod dostępu
  • NASBI – po uzyskaniu kodu dostępu
  • Legalis – po uzyskaniu loginu i hasła.

Jak również bibliotek cyfrowych i baz danych umożliwiających dostęp do pełnych tekstów książek i artykułów z czasopism:

Federacja Bibliotek Cyfrowych - umożliwia dostęp do zbiorów polskich instytucji kultury on-line. Zawiera ponad 6,7 mln. obiektów.

Europeana - umożliwia przeszukiwanie zasobów cyfrowych europejskich muzeów, bibliotek, archiwów i kolekcji audiowizualnych. Europeana Collections - zapewnia dostęp do ponad 50 milionów pozycji cyfrowych – książek, muzyki, dzieł sztuki i innych.

Biblioteka Otwartej Nauki - projekt umożliwia dostęp do publikacji naukowych z dziedzin nauk humanistycznych.

Wolne Lektury - cyfrowa biblioteka tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska pozwala na dostęp do książek z zakresu literatury pięknej w plików tekstowych i audiobooków.

BazEkon - bibliograficzno-pełnotekstowa baza dziedzinowa z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych. Baza została umieszczona na platformie Wirtualnej Biblioteki Nauki ICM i znajduje się w wykazie baz referencyjnych tworzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

BazTech - bibliograficzno-abstraktowa baza danych o zawartości polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, ścisłych i ochrony środowiska.

BazTOL - dziedzinowy przewodnik po zasobach sieciowych o kontrolowanej jakości (subject gateway). Zawiera w wyborze dane z takich dziedzin jak: chemia, budownictwo, elektronika, mechanika, matematyka, transpotr i zarządzanie.

Open Logic Project - zbiór materiałów dydaktycznych dotyczących logiki matematycznej skierowany do niematatycznej publiczności, przeznaczony do wykorzystania w zaawansowanych kursach logiki nauczanych na wielu wydziałach filozoficznych. https://openlogicproject.org/ Ekonomia on-line - jest serwisem tematycznym, kierującym zainteresowanych tematyką ekonomiczną do internetowych źródeł informacji.

Libraria- baza pełnotekstowych periodyków wydawanych na obszarze współczesnej Ukrainy, głównie od l. 20. do 40. XX w. w języku ukraińskim, a także językach polskim, jidysz, tatarskim, niemieckim i rosyjskim.

ISAP Internetowy System Aktów Prawnych - zawiera opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych opublikowanych w wydawnictwach urzędowych: Dzienniku Ustaw oraz Monitorze Polskim, wydawanych przez Prezesa Rady Ministrów.

Otwórz Książkę - udostępnia cyfrowe wersje prac naukowych polskich uczonych udostępnionych przez ich autorów lub/i wydawców. W skład kolekcji wchodzą przede wszystkim książki niedostępne już na rynku w wersji drukowanej, poszukiwane ze względu na wartość naukową i edukacyjną.

Euro-LEX - aktualizowana codziennie baza aktów prawnych Unii Europejskiej.

Odsyłamy również do strony www naszej Biblioteki, gdzie znajdziecie pełne teksty czasopism z zakresu dziedzin wiedzy wykładanych we WSZOP.

Jednocześnie informujemy, że zwroty książek zostają automatycznie prolongowane do czasu obwieszczenia zakończenia stanu epidemii.