Bari poleca się jako miejsce do studiowania! | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Bari poleca się jako miejsce do studiowania!

Bari poleca się jako miejsce do studiowania!

W ubiegłym roku akademickim WSZOP podpisała umowę o współpracy z Politechniką w Bari. Jest to jedna z dwóch uczelni publicznych działających w tym mieście. Została założona w 1990 roku, kształci blisko 11 tysięcy studentów. Z naszą uczelnią współpracuje w ramach programu Erasmus+ w zakresie dwóch kierunków studiów: Zarządzania oraz Zarządzania i inżynierii produkcji.

W ostatnich dniach października 2019 r. miałam okazję ją odwiedzić. W rozmowach z zespołem tamtejszego działu współpracy z zagranicą wymieniliśmy uwagi i problemy związane z realizacją mobliności studentów w ramach programu Erasmus+, a także wyzwania związane z rekrutacją i obsługą studentów zagranicznych, w tym opracowywanie oferty studiów w językach obcych.

Oprócz doskonałych warunków lokalowych do studiowania w politechnice, samo miasto oferuje studentom wiele atrakcji. Znakomita pogoda praktycznie przez cały rok, niesamowicie przyjaźni ludzie, dostęp do morza i plaży w samym centrum miasta, urocze stare miasto z typową dla południowych Włoch atmosferą, to tylko niektóre z nich. Cztery dworce kolejowe dają możliwość bezproblemowego zwiedzania regionu i Włoch.

Nawet po zajęciach czy pracy, w ciągu 30 minut można dotrzeć do malowniczych miasteczek, takich jak Polignano a Mare czy Monopoli. I co równie ważne – to jeden z najtańszych do życia regionów Włoch! A pomidory i orecchiette nigdzie nie smakują lepiej!

Agnieszka Cichy
Dział współpracy z zagranicą