Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

W dniach 28-30 sierpnia 2020 r. u podnóża Babiej Góry w miejscowości Orawka (woj. małopolskie) odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Do startu zgłosili się zawodnicy z 31 uczelni wyższych, wśród których znajduje się nasz reprezentant – Oskar, student kierunku: bezpieczeństwo wewnętrzne.

Zawody rozpoczęły się w sobotę jazdą indywidualną na czas, a w niedzielę rozegrany został wyścig główny ze startu wspólnego. Zawodnicy w wyścigu głównym zostali ustawieni na starcie na podstawie miejsc zajętych podczas jazdy indywidualnej na czas.

W niedzielnych wyścigach głównych najlepsi byli:

• Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko-Biała)
  • Karol Ostaszewski (AWF Warszawa).

Oboje atakowali z dalszych miejsc po sobotniej czasówce, bo Wojtyła, wielokrotna mistrzyni Polski, była druga, a Ostaszewski trzeci.

W wyścigach głównych byli jednak zdecydowanie najlepsi, wyprzedzając swoich rywali o około dwie minuty. Najlepsza w jeździe indywidualnej na czas wśród pań Klaudia Czabok (AWF Warszawa), która wyprzedziła Wojtyłę tylko o sekundę, skończyła rywalizację na drugim miejscu, natomiast najlepszy w czołówce Stanisław Nowak (AWF Kraków) finiszował jako trzeci.

W zawodach udział wzięło 131 zawodniczek i zawodników. Jazdę indywidualną na czas ukończyło 41 pań i 73 panów. Wyścigi odbywały się w bardzo malowniczym miejscu – na terenie Orawki tuż u podnóży Babiej Góry.

Nasz student, wśród reprezentantów Śląskich uczelni uplanował się na trzecim miesjcu a w klasyfikacji ogólnej ukończył wyścig na 36 pozycji. Gratulujemy!

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim był Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Zapraszamy na relacje video z wydarzenia: