95 lat „Śniadeka” | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » 95 lat „Śniadeka”

95 lat „Śniadeka”

Absolwenci wielu roczników, władze miasta, przedstawiciele różnych instytucji i zaprzyjaźnionych szkół wyższych, w tym Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, wzięli udział w Gali Jubileuszowej z okazji 95 rocznicy powstania najstarszej szkoły średniej w Siemianowicach Śląskich – I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego.

Okolicznościowy list  w imieniu JM Rektora WSZOP prof. Bohdana Mochnackiego przekazał władzom szkoły dr Jacek Skorus, Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego.

- Szkoła prowadzi między innymi klasy mundurowe, o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, dlatego jej uczniowie chętnie kontynuują edukację na wydziałach naszej uczelni. Obecnie we WSZOP studiuje ponad 20 absolwentów z LO im. J. Śniadeckiego – mówi dr Jacek Skorus.

Liceum ściśle współpracuje z Policją. Tam zatrudnienie znajduje wielu uczniów. Wśród absolwentów popularnego „Śniadeka” jest m.in. nadinsp. Andrzej Szymczyk, I Zastępca Komendanta Głównego Policji.

95 lat to świetna okazja do wspomnień z lat szkolnych, także pod względem artystycznym. Galę Jubileuszową uświetniły występy absolwentów z różnych roczników, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto jubileuszową wystawę pt. „Niekończąca się historia…”. Obok przedwojennych pamiątek i fotografii, są tam też współczesne eksponaty. Całość uświetniają prace plastyczne absolwentów i nauczycieli. Wystawę można oglądać do końca lipca 2018 r.

- 95 lat istnienia LO to kilka tysięcy absolwentów, dziesiątki nauczycieli, historia zapisana w pożółkłych dokumentach i na licznych fotografiach. Wystawa służy temu, aby choć na chwilę się zatrzymać, powspominać, zadumać nad czasem, jest też świadectwem „niekończącej się historii” naszej szkoły  – mówiła podczas inauguracji obchodów jubileuszu Agata Krzysztofik, dyrektor I LO im. J. Śniadeckiego.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych tak pięknych Jubileuszy.