Wizyta przedstawicieli uczelni ukraińskich we WSZOP | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Wizyta przedstawicieli uczelni ukraińskich we WSZOP

Wizyta przedstawicieli uczelni ukraińskich we WSZOP

Nie tylko studenci się uczą, ale i ich nauczyciele również. Podobnie nie tylko studenci korzystają z międzynarodowych programów wymiany między uczelniami, które od lat są obecne we WSZOP. Z końcem września na zaproszenie na staż przyjechało 22. pracowników z 10 partnerskich uczelni ukraińskich (do których należą m.in. Czarnomorski Państwowy Uniwersytet im. Pierta  Mogyły, Odeski Narodowy Uniwersytet Morski, Lwowski Państwowy Uniwersytet Spraw Wewnętrznych). Uczelnie partnerskie biorą m.in. udział w programie Dwa Dyplomy, dzięki któremu studenci mogą zdobyć dyplom macierzystej uczelni oraz WSZOP.

Nasza Uczelnia dla swoich Gości z Ukrainy przygotowała bogaty i napięty program wizyty. Pracownicy naukowi i dydaktyczni mieli okazję poprzez wykłady i prezentacje zapoznać się z systemem szkolnictwa wyższego w Polsce, strukturą studiów i systemem zapewnienia jakości we WSZOP, metodologią badań naukowych, a także uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych. Goście wizytowali także laboratoria. Największe zainteresowanie wzbudziły kwestie metodologii i podejścia do procesu kształcenia
oraz nowoczesne i bogato wyposażone laboratoria – zagrożeń chemicznych, fizycznych, elektrycznych  i energetyki oraz kryminalistyki.

Były też wizyty w Muzeum Śląskim i Muzeum Śląska Cieszyńskiego, zwiedzanie pałacu w Pszczynie, Cieszyna oraz wizyta na obozie kondycyjnym w Ustroniu podczas zajęć programowych studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wrażenia i emocje, szczególnie z nowoczesnego muzeum w Strefie Kultury w Katowicach oraz świetnie przygotowanego obozu, nasi Goście zabrali ze sobą.