Warsztaty psychologiczne studentów WSZOP w Zwardoniu | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Warsztaty psychologiczne studentów WSZOP w Zwardoniu

Warsztaty psychologiczne studentów WSZOP w Zwardoniu

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku członkowie Studenckiego Koła Psychologicznego WSZOP wzięli udział w dwudniowych warsztatach psychologicznych, które tym razem odbyły się w Zwardoniu. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z tematem coachingu, zgodnie z wybranym tematem warsztatów: Cele i planowanie w coachingu biznesowym. Koordynatorem warsztatów był: dr Dariusz Olesiński - Opiekun Studenckiego Koła Psychologicznego. Warsztaty były prowadzone przez coachów: dr Agnieszkę Woszczyk oraz mgr Katarzynę Kiepas-Remesz. Organizatorami warsztatów byli studenci WSZOP: Wiktoria Ciemny i Ireneusz Morcinek (studenci I roku na kierunku Zarządzanie). W trakcie pobytu w Zwardoniu znalazł się także czas na towarzyskie atrakcje, takie jak gra terenowa, która pozwoliła na dokładniejsze poznanie malowniczej okolicy oraz lepsze zintegrowanie grupy. Finalnie każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie prowadzonych warsztatów.

Poniżej kilka relacji uczestników:

Piotr Ozga (student II roku kierunku Zarządzanie): W poprzednim roku wyjazd na szkolenie uświadomił mi, że człowiek nie tylko uczy się przez całe życie, ale też zgłębia i poznaje samego siebie. W zeszłym roku, w Kamesznicy, podczas coachingu podejmowałem temat mojej nowej pracy. Zastanowienie się nad tym czego szukam i czego oczekuję zaprocentowało zatrudnieniem mojej osoby. Natomiast w tym roku podejmowaliśmy temat biznesu, wiele wyniosłem z tych zajęć, niektóre rozwiązania już wdrożyłem w swojej pracy. Co mogę dodać… Widzimy się za rok?

Justyna Dębska (studentka III roku kierunku Zarządzanie): To już moje drugie warsztaty. Tym razem mogliśmy spojrzeć na coaching od trochę innej strony – biznesowej. Prowadzące pokazały nam wiele praktycznych ćwiczeń, które będziemy mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Przekonałam się, że znajomość podstawowych technik coachingowych jest przydatna w każdym aspekcie życia. Warsztaty uważam za bardzo udane – są one istotnym uzupełnieniem zdobytej na studiach wiedzy teoretycznej, niezwykle przydatnej, jako że jestem już na III roku studiów i za chwilę wkroczę na ścieżkę zawodową.

Patrycja Machajska, Weronika Koterbicka, Julia Drzymała (studentki I roku kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne): Jako studentki pierwszego roku miałyśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach coachingu pierwszy raz. Jak dotąd nie miałyśmy z tym nic wspólnego, co najwyżej obiła nam się o uszy nazwa. Zajęcia zaplanowano dokładnie od samego początku do końca, a zagadnienie coachingu zostało opracowane bardzo przejrzyście. Dzięki tym zajęciom mogłyśmy odczuć na sobie jak silny wpływ ma na nas odpowiedzenie sobie na pytania, z którymi mamy do czynienia na co dzień, a także że każda nasza decyzja ma wpływ na to, jacy będziemy w przyszłości. Mogłyśmy spojrzeć wstecz, na obraz samego siebie, na to kim naprawdę jesteśmy i co powinnyśmy zrobić, aby w najkorzystniejszy dla nas sposób osiągnąć swój zamierzony cel, a także czego można dokonać, aby spełnić swoje marzenia. Reasumując, ten kurs coachingowy wniósł wiele w nasze życie oraz pozwolił na chwilę "zwolnić", aby zagłębić się w refleksji nad własną osobą. Z całą pewnością zaowocuje to korzystnymi zmianami w naszym życiu.