V Edycja Warsztatów Logistycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » V Edycja Warsztatów Logistycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

V Edycja Warsztatów Logistycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 18 marca 2016 r. we WSZOP odbyły się V Warsztaty Logistyczne dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas techników logistycznych i elektrycznych z: Zespołu Szkół w Bielsku-Białej ZDZ w Katowicach, TEB Edukacja w Bielsku-Białej, Zespołu Szkół Ekonomicznych z Chorzowa oraz Zespołu Szkół nr 2 z Żor.

Warsztaty miały na celu zapoznanie uczniów z teoretycznymi podstawami logistyki poprzez zabawę. Spotkanie dało także możliwość praktycznego wprowadzenia uczniów do aplikacji rozwiązań logistycznych w różnych obszarach działalności gospodarczej. W trakcie zajęć wskazano również, jak istotny jest wkład logistyki w redukcję poziomu kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy. W każdej z grup przeprowadzone zostały zajęcia komputerowe w formie gry symulacyjnej oraz zajęcia warsztatowe – dawka wiedzy teoretycznej, przydatna do rozwiązywania określonych problemów decyzyjnych.

Dr hab. Artur Świerczek w pracowni komputerowej przybliżył młodzieży strategie w logistyce m.in. na przykładzie tzw. gry piwnej. Na zajęciach z mgr. Krzysztofem Zowadą uczniowie mogli spróbować swoich sił, prowadząc wirtualne firmy transportowe. Mgr Dagmara Jarosz-Lewandowska wprowadziła uczestników warsztatów w problematykę podejmowania decyzji logistycznych w przedsiębiorstwie. Z kolei dr Edyta Klosa, pokazała uczniom, jak w praktyce wygląda zarządzanie zapasami w przedsiębiorstwach.

Dziękujemy za udział w warsztatach!

Kolejna edycja już za rok. Zapraszamy!