Światowy Tydzień Przedsiębiorczości we WSZOP | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Światowy Tydzień Przedsiębiorczości we WSZOP

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości we WSZOP

Międzynarodowa kampania pod hasłem „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” organizowana jest od 2008 roku. Jej celem to przede wszystkim promowanie idei przedsiębiorczości pośród młodych ludzi, ale również zachęcenie ich do podejmowania biznesowych inicjatyw. W tym roku obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się w dniach 12 - 18 listopada.

Z tej okazji w warsztatach organizowanych przez WSZOP wzięli udział uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych. Ewa Bensz-Smagała - doradca ds. przedsiębiorczości WSZOP 15 listopada poprowadziła warsztaty o nazwie Neurony na start - pamięć w szkolnej ławce. Wzięli w nich udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie. Zajęcia dotyczyły mnemotechnik, czyli sposobów  ułatwiających naukę i zapamiętywanie.

W piątek, 16 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Handlowych im. B. Prusa w Katowicach usłyszeli więcej na temat programu Eures podczas zajęć prowadzonych przez Annę Stokłosę z Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach. Następnie Anna Marcinkowska - doradca ds. przedsiębiorczości podpowiadała uczniom, w jaki sposób powinni oni budować swoją markę osobistą i na co szczególnie powinniśmy zwracać uwagę podczas autoprezentacji.