Studentki DUAN we WSZOP | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Studentki DUAN we WSZOP

Studentki DUAN we WSZOP

Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach a Dniepropietrowskim Uniwersytetem im. Alfreda Nobla (DUAN) na Ukrainie, w naszej Uczelni odbyły się pierwsze egzaminy dyplomowe dla studentów DUAN.

Szesnaście studentek kierunku Filologia skorzystało z szansy uzyskania dwóch dyplomów (DUAN i WSZOP) i odwiedziło naszą Uczelnię wraz ze swoim promotorem – dr Natalią Zinukovą. Panie spędziły u nas dwa tygodnie, podczas których uczęszczały na zajęcia zaliczając różnice programowe oraz przygotowywały się do zdania egzaminu dyplomowego.

Poza nauką studentki miały również okazję zwiedzić Kraków oraz wybrały się do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Popołudnia spędzały w gronie studentów WSZOP zwiedzając Katowice.

Dnia 10 lipca br. odbyły się egzaminy dyplomowe, które przebiegały zgodnie z prawem naszej Uczelni. Dzięki zdobytej wiedzy oraz umiejętnościom studentki zdały egzamin z wynikiem pozytywnym, w tym jedna otrzymała wyróżnienie. Po obronach odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń naszym gościom.

Zapraszamy do przeczytania rozmów z przedstawicielkami ukraińskiej uczelni.

Rozmowa ze studentkami z Dniepropietrowskiego Uniwersytetu im. Alfreda Nobla na Ukrainie

Rozmowa z dr Natalią Zinukovą - nauczycielem akademickim oraz promotorem prac dyplomowych studentów DUAN