Spotkanie z cyklu ”O kulturze przy literaturze…” | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Spotkanie z cyklu ”O kulturze przy literaturze…”

Spotkanie z cyklu ”O kulturze przy literaturze…”

W dniu 18 marca Biblioteka Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, w ramach przedmiotu Zarządzanie w kulturze, gościła znanego dramaturga i reżysera teatralnego oraz filmowego - Ingmara Villqist’a.

Animatorem spotkania był dr Marek Cieśliński z Zakładu Kulturoznawstwa WSZOP.

Ingmar Villqist przybliżył studentom realia kierowania placówką kulturalną finansowaną z budżetu państwa. Ponadto podzielił się wiedzą jak odnieść sukces w branży kulturalnej oraz jak pogodzić jednocześnie pracę dyrektora i dramaturga.

Studenci mieli również okazję zobaczyć zwiastun najnowszej produkcji Ingmara Villqist`a
pt. „Miłość w mieście ogrodów”, która już niedługo będzie miała swoją premierę w kinach.

Ingmar Villqist w 1994 roku został wicedyrektorem Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie. W 1994-1995 współpracował z programem Polonia Telewizji Polskiej. W latach 2008-2010 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Autor dramatów: „Beztlenowce”, „Noc Helvera”, „Helmucik” oraz kontrowersyjnej sztuki „Miłość w Königshütte”. Reżyser filmu „Ewa”, „Miłość w mieście ogrodów”.