Spotkanie autorskie z prof. zw. dr hab. Antonim Felusiem | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Spotkanie autorskie z prof. zw. dr hab. Antonim Felusiem

Spotkanie autorskie z prof. zw. dr hab. Antonim Felusiem

Niezwykłe losy wybitnego badacza pisma, autora licznych publikacji dotyczących grafologii - życie prof. zw. dr hab. Antoniego Felusia będzie tematem spotkania autorskiego 6 grudnia o godzinie 14:00. Swoje losy opisał w autobiografii zatytułowanej: "Życiorys wplątany w PRL zainfekowany komunizmem".

Profesor zw. dr hab. Antoni Feluś pochodzi z Rybnej koło Krakowa. Ukończył filologię polską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Początkowo podjął pracę nauczyciela języka polskiego oraz bibliotekarza Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Przez siedem lat był ekspertem kryminalistycznych badań dokumentów w Laboratorium Kryminalistycznym w Krakowie. Zwolniony z organów ścigania po "wydarzeniach grudniowych" za swoje przekonania religijne, powrócił do zawodu nauczycielskiego. W 1974 roku podjął pracę w nowo powstałym Zakładzie Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jako specjalista, a następnie adiunkt. Tytuł doktora uzyskał w 1976 roku po obronie innowacyjnej, jak na tamte czasy, pracy z zakresu roli języka w ekspertyzie pismoznawczej. Jest emerytowanym pracownikiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego.

Od 1970 roku jest jako biegły z zakresu kryminalistycznych badań dokumentów. Na jego dorobek naukowy składają się książki i artykuły poświęcone problematyce ekspertyzy dokumentów oraz podpisów. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz prowadzi seminarium doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Spotkanie zostanie poprowadzone przez władze dziekańskie Wydziału Humanistyczno-Społecznego WSZOP - mgr inż. Anetę Siwczyk oraz dr Jacka Skorusa.