"Psubracia" - premiera studencka i nauczycielska | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » "Psubracia" - premiera studencka i nauczycielska

"Psubracia" - premiera studencka i nauczycielska

24 listopada 2016 r. w Teatrze Śląskim w Katowicach, na Scenie w Galerii, odbyła się premiera studencka i nauczycielska sztuki Psubracia. Partnerem wydarzenia była tradycyjnie Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Po spektaklu widzowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z aktorami: Bartłomiejem Błaszczyńskim (Szeryf), Dariuszem Chojnackim (Ksiądz), Grzegorzem Przybyłą (Cebula), Michałem Rolnickim (Rolnik), Marcinem Szaforzem (Ochroniarz Mirek), Robertem Talarczykiem (Boss) oraz reżyserem i zarazem odtwórcą roli Spoko - Mateuszem Znanieckim. Dyskusję poprowadziła Aneta Profaska, studentka kierunku Kulturoznawstwo we WSZOP, na co dzień impresario w Teatrze Żelaznym.

Aktorzy opowiadali o przygotowaniach do spektaklu oraz genezie dialogów (Mateusz Znaniecki wraz z Arturem Pałygą stworzył tekst sztuki na podstawie improwizacji aktorskich z prób). Reżyser podzielił się z widzami swoją fascynacją twórczością Quentina Tarantino i przybliżył jakie motywy z jego filmów wykorzystał w Psubraciach. Ponieważ w spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych, wywiązała się ciekawa rozmowa na temat pedagogicznych walorów przedstawienia oraz jego odbioru przez młodzież.

Zapraszamy na następne spektakle w ramach premier studenckich i nauczycielskich.