Program Destination ImagiNation | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Program Destination ImagiNation

Program Destination ImagiNation

W dniu 13 listopada 2015 r. dzieci biorące udział w programie Destination ImagiNation (DI) pod opieką trenerki mgr Magdaleny Ziółkowskiej, miały możliwość poznawania naukowców z Wydziału Nauk Technicznych:

- dr. inż. Damiana Hadrysia, który przedstawił zagadnienia związane z promieniowaniem laserowym i dotyczącymi palności i wybuchowości pyłów
- dr. inż. Witolda Kriesera, który zademonstrował roboty wykonujące różnego rodzaju aktywności: chodzenie, pompki, breakdance, przenoszenie elementów itd.
- mgr inż. Paulinę Binkiewicz, która zaprezentowała zasady pracy w Laboratorium Zagrożeń Chemicznych.

Oczywiście nie obeszło się bez wizyty w Bibliotece, Pracowni do Tłumaczeń Symultanicznych i w Studium Audiowizualnym. Nad całością wizyty czuwali dr inż. Danuta Zwolińska – Dziekan WNT oraz dr inż. Maciej Puchała – Prodziekan WNT.

Destination ImagiNation (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą dla tych, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i talenty.

DI uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu.