Postaw na naukę języka rosyjskiego! | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Postaw na naukę języka rosyjskiego!

Postaw na naukę języka rosyjskiego!

Wystarczy krótki test, żeby przekonać się jak bardzo rynek pracy potrzebuje osób biegle mówiących po rosyjsku. Wejdź na dowolny portal internetowy z ogłoszeniami o pracę, a następnie w wyszukiwarkę wpisz hasło: rosyjski. Wyniki wyszukiwania Cię zaskakują? Nie powinny!

Znajomość języka rosyjskiego jest coraz bardziej pożądana w Polsce i na rynku pracy w Unii Europejskiej. Wpływ na to ma wiele czynników, jednym z nich jest jego popularność. Język rosyjski zyskał status języka międzynarodowego. Łącznie posługuje się nim ok. 300 mln osób! Jest językiem urzędowym nie tylko w Rosji, ale także w Kirgistanie i na Białorusi. Można się nim porozumieć w Turcji, Kazachstanie, Łotwie, Mołdawii, Estonii, na Ukrainie oraz na Litwie.

Drugim czynnikiem powodującym zapotrzebowanie na osoby znające język rosyjski jest biznes, a więc fakt, że kraje rosyjskojęzyczne są bardzo ważnym partnerem handlowym dla Polski. Rynki wschodnie,
ze względu na swoje bogactwa naturalne, stanowią dobre miejsce do inwestycji. Chwilowe embargo
na towary z Rosji wręcz zwiększyły zainteresowanie krajami ze strefy rosyjskojęzycznej – biznes szuka zbytu w innych regionach na wschodzie.

Filologia rosyjska w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach nauczy Cię biegłego posługiwania się językiem rosyjskim. Program studiów ma profil praktyczny, co oznacza m.in. staże zagraniczne w Rosji i innych krajach rosyjskojęzycznych dla studentów WSZOP. Otwiera to szerokie perspektywy zawodowe i może być Twoją szansą na zrobienie kariery.

Już dziś zadecyduj o swojej przyszłości i zapisz się na studia!