Polityka i Forbes | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Polityka i Forbes

Polityka i Forbes

Hiszpańska przyszłość świata - czytamy w najnowszej Polityce. Forbes publikuje natomiast listę 10 najlepszych zawodów 2013 r.

Wybierasz studia? Wybierz WSZOP!

Dlaczego warto się uczyć języka hiszpańskiego? Za dwa-trzy pokolenia będzie nim mówił co dziesiąty mieszkaniec naszej planety - czytamy w środowym (12 czerwca 2013 r.) wydaniu Polityki. Liczby nie kłamią: dziś posługuje sie tym językiem pół miliarda ludzi na świecie, a 18 mln. próbuje zapamiętać zasady odmiany czasowników. Hiszpańskiego można się także nauczyć na naszej uczelni i to w połączeniu z językiem angielskim.

To argumenty dla humanistów, ścisłowców ucieszy raport przygotowany przez Forbes. To 10 zawodów, których przedstawiciele - jak czytamy - nie muszą się martwić o zarobki i stanowiska. Nas cieszą szczególnie trzy zawody, wszystkie można zdobyć studiując na Bankowej: konsultant SAP, logistyk z wiedzą branżową oraz lingwista. Ta ostatnia profesja dotyczy znajomości języków niszowych. Pracodawcy wychodzą z założenia, że łatwiej jest nauczyć pracownika zawodu niż języka obcego i wciąż jest to opłacalne - można przeczytać.

Co na to władze WSZOP? Dziekan Wydziału Nauk Technicznych dr inż Danuta Zwolińska podkreśla, że dla naszych studentów to dowód, że mają realne szanse, by zaistnieć na rynku pracy, a dla uczelni - potwierdzenie, że kształci w dobrym kierunku.
Znakomitym pomysłem było uruchomienie studiów podyplomowych Zarządzanie logistyką w przedsiębiorstwie, które łączą zagadnienia z logistyki ze znajomością SAP - najpopularniejszego na świecie zintegrowanego systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie.

Kolejne dowody? Podczas pierwszej rekrutacji na ten kierunek studiów podyplomowych o jedno miejsce ubiegało się 10 osób. Już 2 września rozpocznie się rekrutacja do drugiej edycji.

Logistykę i SAP można również studiować na Wydziale Nauk Technicznych, na studiach I i II stopnia.

Zapraszamy do lektury. Najnowszy numer Polityki dostępny jest w Bibliotece WSZOP. Raport Forbesa znajdziecie TUTAJ.