strona główna » aktualności » Nowość! Bezpłatne studia podyplomowe!

Nowość! Bezpłatne studia podyplomowe!

Nowa jakość zarządzania w ochronie zdrowia – to nowy kierunek studiów podyplomowych, na które zapraszamy już od października. Bezpłatne studia podyplomowe WSZOP przygotowała z myślą o menedżerach placówek służby zdrowia: dyrektorach, głównych księgowych, ordynatorach oraz pielęgniarkach oddziałowych.

Studia realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu "Nowoczesny menedżer - efektywne zarządzanie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zaplanowane zostały dwie edycje studiów, które potrwają do 30 czerwca 2014 r.

Program studiów obejmie m.in. zagadnienia przekształceń własnościowych szpitali, finansowania świadczeń ze środków publicznych, rachunkowości zarządczej oraz zarządzanie personelem.

Mgr Jacek Pagieła – koordynator projektu „Nowa jakość zarządzania w ochronie zdrowia” podkreśla, że studia mają wyposażyć kadrę menedżerską wyższego i średniego szczebla zarówno w tych placówkach, które zostały przekształcone w spółki prawa handlowego, jak i w tych, które do przekształcenia się przygotowują - w niezbędną wiedzę. Ze studiów mogą korzystać osoby pełniące funkcje menedżerskie, zatrudnione na podstawie umowy o pracę w niekomercyjnych i komercyjnych zakładach służby zdrowia.

Chcemy, by absolwenci tych studiów potrafili funkcjonować w warunkach konkurencyjności na wymagającym rynku jakim jest służba zdrowia, nie zapominając jednak o pacjentach, bo to oni są głównym podmiotem działalności tych placówek – dodał mgr Jacek Pagieła.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochrona Pracy w Katowicach wygrała konkurs dla uczelni wyższych, zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia: „Zarządzanie w podmiotach leczniczych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z przekształceniami zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego".

Rekrutacja już się rozpoczęła. Dokumenty można składać do 21 września 2012 r.

Szczegółowych informacji udziela:
Biuro Studiów Podyplomowych