Mikroświaty - Wystawa Piotra Bieńka | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Mikroświaty - Wystawa Piotra Bieńka

Mikroświaty - Wystawa Piotra Bieńka

Od 1 października w Bibliotece Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach można zobaczyć wystawę fotografii pt. "Mikroświaty" autorstwa Piotra Bieńka.

Wystawa "Mikroświaty" przedstawia abstrakcyjne piękno kryształów substancji chemicznych oglądanych pod własnym, indywidualnie dostosowanym mikroskopem polaryzacyjnym.

Przy pomocy filtrów polaryzacyjnych i własnoręcznie przystosowanego do fotografii mikroskopu optycznego autor połączył swoje dwie pasje - fotograficzną i chemiczną z którą związany jest zawodowo.

Autor urodził się w 1971 r. w Jędrzejowie, a od czasów studenckich związany z Krakowem. Jako zodiakalny Bliźniak występuje w dwóch osobach: jedna jest chemikiem, pracownikiem naukowym jednej z krakowskich uczelni, a druga to dusza artystyczna, realizująca się w obszarze fotografii.