literackie kolo anglistow

Literackie Koło Anglistów

Interpretacja tekstów literackich angielskiego obszaru językowego w szerszym kontekście kulturowym, obejmującym wzajemne przenikanie się przestrzeni słowa, muzyki i obrazu – to obszar zainteresowań członków koła. Celem jest odkrywanie ukrytych znaczeń, motywów i symboli studiowanych tekstów poprzez zabawę słowem i kreatywną burzę mózgów.

Jeśli kochasz literaturę i język angielski, poszukujesz odpowiedzi na pytania egzystencjalne oraz chcesz zgłębiać tajniki życia i twórczości pisarzy brytyjskich i amerykańskich, dołącz do nas

Uczestnicy: Studenci I roku Filologii Angielskiej – studiów dziennych i zaocznych. Zapraszamy również chętnych z innych roczników.

Terminy spotkań ustalane są na bieżąco w oparciu o korelację planów zajęć studentów i prowadzącego – 1 raz w miesiącu.