Śląskie Sympozjum Kryminalistyki i Kryminologii | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Śląskie Sympozjum Kryminalistyki i Kryminologii

Śląskie Sympozjum Kryminalistyki i Kryminologii

Kolegium Nauk Prawnych i Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach w dniach 11 - 12 grudnia 2019 r. zorganizowało sympozjum, gdzie eksperci i badacze prezentowali nowoczesne podejścia teoretyczne jak i niezwykle istonte rozwiązania technologiczne w Laboratorium Kryminalistyki i Laboratorium Badań Poligraficznych WSZOP.

Podczas wydarzenia Pani Agnieszka Leszczyńska - Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych odczytała list gratulacyjny oraz uchwałę o objęciu patronatem towarzystwa Laboratorium Badań Poligraficznych WSZOP. Patronat ten jest wyrazem uznania profesjonalnego wyposażenia oraz kompetencji kierownika Laboratorium – dr. Arkadiusza Szajny. Nowe Laboratorium jest komplementarne do Laboratorium Kryminalistyki i służy zarówno studentom jak i słuchaczom Studiów Podyplomowych: Kryminalistyka i Toksykologia Sądowa.

Zaproszeni prelegenci opowiedzieli m.in.:
- o Kryminalistycznych badaniach przyczyn pożarów (także  w kontekście ostatniej tragedii wybuchu gazu i pożaru w Szczyrku)
mł. bryg dr inż. Artur Ankowski z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
- o Sprawcach seryjnych zabójstw na tle seksualnym, przez pryzmat przypadku Zdzisława Marchwickiego (uznanego przez sąd za Wampira z Zagłębia)
prof. dr hab. Antoni Feluś.
- o Zastosowanieu poligrafu w Policji asp. szt. Beata Jarczak, z Laboratorium Kryminalistyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
- o Nowych wyzwaniach informatyki śledczej ekspert informatyki śledczej i bezpieczeństwa informacji Klaudiusz Maciejowski.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele z zagranicy:

- Lwowski Państwowy Uniwersytet Spraw Wewnętrznych
- Politechnika Lwowska
- Połtawski Instytut Ekonomii i Prawa Uniwersytetu "Ukraina"
- Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny
- Akademia Pracy, Stosunków Społecznych i Turystyki w Kijowie