Konferencja Ciągłość i zmienność w języku i kulturze | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Konferencja Ciągłość i zmienność w języku i kulturze

Konferencja Ciągłość i zmienność w języku i kulturze

Już po raz trzeci Zakład Filologii Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zorganizował konferencję z cyklu Ciągłość i zmienność w języku i kulturze. Konferencja odbyła się 6 czerwca br. W tym roku zakres tematyczny został rozszerzony i obejmował nie tylko język i kulturę anglosaską, ale również szeroko pojęte kulturoznawstwo oraz inne neofilologie. Referaty wygłaszane zarówno w języku polskim jak i angielskim, skupiały się wokół zagadnień metodyczno-językoznawczych oraz literacko-kulturowych. Uczestnicy konferencji reprezentowali ośrodki naukowe z całej Polski: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Zespół Nauczycielskich Kolegiów Języków Obcych w Sosnowcu oraz WSZOP.

Gośćmi specjalnymi konferencji były Profesor Ewa Piechurska-Kuciel, Profesor Liliana Piasecka z Uniwersytetu Opolskiego oraz Profesor Danuta Gabryś-Barker z Uniwersytetu Śląskiego.

Do zobaczenia za rok na IV konferencji z cyklu Ciągłość i zmienność w języku i kulturze!