Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015

Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015

W ubiegłą sobotę (4 października) w Auli Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015. Uroczystość poprzedziło nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Katowicach.

W murach Uczelni kolejny raz zabrzmiała pieśń Gaudeamus igitur, będąca najstarszą zachowaną pieśnią żaków.  JM Rektor WSZOP – dr Elżbieta Krawczyk-Neifar, oficjalnie przywitała wszystkich zebranych i rozpoczęła nowy rok akademicki.

Kandydaci złożyli studenckie ślubowanie oraz przyjęli z rąk Rektora WSZOP upragnione indeksy. Nowych studentów powitała Katarzyna Szymszal – Przedstawiciel Samorządu Studenckiego.

Inauguracja to także czas podsumowania sukcesów nauczycieli akademickich WSZOP.  Nagrody z rąk Rektora otrzymali: prof. dr hab. inż. Bohdan Mochnacki, prof. dr hab. inż. Volodymyr Momot, prof. dr hab. Kazimierz Lebecki, prof. nadzw. dr hab. inż. Bogdan Kosowski, prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Węgrzyn, prof. nadzw. dr hab. Robert Socha, dr inż. Damian Hadryś, dr inż. Iwona Romanowska-Słomka, dr inż. Agata Szeptuch oraz mgr Tadeusz Wohn. Wśród wyróżnionych znalazła się również Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego – dr inż. Halina Węgrzyn, nagrodzona za uzyskanie zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów magisterskich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Na koniec zebrani mieli możliwość wysłuchania wykładu inauguracyjnego pt. Mózg, umysł, język, który wygłosił prof. nadzw. dr hab. Bogusław Bierwiaczonek.

Studentom, nauczycielom akademickim oraz pracownikom WSZOP życzymy wszystkiego najlepszego oraz samych sukcesów w nowym roku akademickim!