Globalne wyzwania i polski interes narodowy | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Globalne wyzwania i polski interes narodowy

Globalne wyzwania i polski interes narodowy

24 października br. Biblioteka WSZOP będzie gościć
prof. nadzw. dr hab. Wojciech Lamentowicza, jednego z najwybitniejszych teoretyków i filozofów prawa w Polsce, kierownika Katedry Teorii i Filozofii Prawa Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Spotkanie nosi tytuł Globalne wyzwania i polski interes narodowy, rozpocznie się o godzinie 15:00.

Poprowadzi je dr Maciej Kijowski z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Przyrodniczej Studium Generale Sandomiriense w Sandomierzu.

Prof. nadzw. dr hab. Wojciech Lamentowicz w latach 1992-1995 był wiceprzewodniczącym Unii Pracy,
1993-1997 posłem na Sejm, 1995-1997 wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, 1996-1997 specjalnym obserwatorem OBWE ds. konfliktu Gruzja-Abchazja, 1996-1997 podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP, 1997-2001 ambasadorem RP w Grecji i na Cyprze, 2001-2011 rektorem Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych (po zmianie nazwy: Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji) w Gdyni.