Finał Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Finał Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich

Finał Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich

13 stycznia w siedzibie WSZOP odbył się finał Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich.

W pierwszym etapie Konkursu wzięło udział przeszło 1500 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego i małopolskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się prawie 300 osób, a w finale walczyło 15 najlepszych uczniów.

Zmagania uczestników Konkursu oceniała Komisja w składzie: prof. dr hab. Maria Wysocka – przewodnicząca Komisji, dr Marek Bielski oraz Katarzyna Szymszal. Patronat nad konkursem objęła
dr Elżbieta Krawczyk-Neifar – Rektor WSZOP.

Zwycięzcą Konkursu została Natalia Mecner, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Drugie miejsce zajął Wojciech Starak, uczeń Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach a trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Gładyś z I Liceum Ogólnokształcącego w Tychach.

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałych uczestników zapraszamy do udziału w Konkursie za rok!