Euroshorts 2014 | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Euroshorts 2014

Euroshorts 2014

Biblioteka Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach jest partnerem trasy ogólnopolskiej tegorocznego Festiwalu EUROSHORTS - Festiwalu wspierającego filmowców z całego świata.

W ramach festiwalu 26 listopada 2014 r., w murach uczelni gościliśmy uczniów z katowickich szkół ponadgimnazjalnych m.in. z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mjr. Henryka Sucharskiego, VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Długosza, X Liceum Ogólnokształcącego im. J. Paderewskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. R. Mielczarskiego.

Przybyłych gości przywitał Organizator festiwalu - Przemysław Młyńczyk, który wspomniał o twórcach Festiwalu oraz o organizacji dużych przedsięwzięć kulturalnych. Następnie ze strony WSZOP dr Jerzy Kossek wygłaszając wykład Make culture not war, przedstawił interpretacje terminu „kultura”. Kwintesencją spotkania był pokaz Amerykańskiego Filmu Reklamowego prestiżowej taśmy z Museum of Modern Art w Nowym Yorku i krótkometrażowych filmów animowanych oraz dokumentalnych, które swoją zróżnicowaną tematyką dotarły do wszystkich uczestników. Wśród etiud nadesłanych na festiwalowy konkurs nie zabrakło propozycji z naszego regionu.