Erasmus + | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Erasmus +

Erasmus +

Miło nam poinformować, ze w grudniu br. Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach otrzymała Kartę Programu Erasmus +, co oznacza partycypację WSZOP w Programie w latach 2014-2020.

Program Erasmus + to nowy program UE na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu.

Program ten, wspierający edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe w całej Europie, rozpocznie się w styczniu 2014 r. Nawet 5 milionów młodych ludzi, studentów i dorosłych zdobędzie doświadczenie i umiejętności, studiując, szkoląc się lub odbywając wolontariat za granicą w ramach programu Erasmus+. Dodatkowo program wesprze współpracę około 115 tys. instytucji i organizacji działających we wszystkich sektorach edukacji.

Erasmus+ zastępuje siedem wcześniejszych programów i wprowadza wiele uproszczeń, aby dostęp do funduszy edukacyjnych był łatwiejszy niż kiedykolwiek. Poza programami „Uczenie się przez całe życie” oraz „Młodzież w działaniu”, w jego struktury wejdą m.in.: Erasmus Mundus, Tempus, Jean Monnet oraz wsparcie dla inicjatyw sportowych.

Budżet programu wynosi 14,7 mld euro, czyli o 40 proc. więcej niż w przypadku obecnych programów.