Egzaminy dyplomowe uczestników Programu Dwa Dyplomy | WSZOP - Katowice
strona główna » aktualności » Egzaminy dyplomowe uczestników Programu Dwa Dyplomy

Egzaminy dyplomowe uczestników Programu Dwa Dyplomy

W dniu 4 marca br. we WSZOP odbyły się egzaminy dyplomowe uczestników Programu Dwa Dyplomy z Krajowej Akademii Administracji Publicznej
przy Prezydencie Ukrainy (KAAP).

W ramach Programu Dwa Dyplomy, realizowanego na podstawie Porozumienia o współpracy z Uczelniami Partnerskimi w Ukrainie, studenci z tego kraju mają możliwość zdobycia dyplomu macierzystej Uczelni
oraz WSZOP.

Egzaminy dyplomowe odbyły się zgodnie z zasadami panującymi we WSZOP. W komisji egzaminu dyplomowego zasiedli przedstawiciele Wydziału Humanistyczno-Społecznego: Dziekan, dr inż. Halina Węgrzyn, dr Anna Kaczmarska, dr Marcin Karlik oraz dr inż. Tadeusz Soroka. Wszyscy uczestnicy Programu zakończyli studia z wynikiem pozytywnym. Po egzaminach dyplomowych odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń.

Studenci z KAAP to w większości osoby piastujące stanowiska kierownicze, więc studia na kierunku Zarządzanie to dla nich możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, a nawet dalszego awansu. Dyplom polskiej uczelni zwiększa ich szanse na podjęcie zatrudnienia nie tylko w Ukrainie, ale również w całej Unii Europejskiej.

Taras Melnychuk, uczestnik Programu Dwa Dyplomy, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy:
„Program Dwa Dyplomy daje nam duże perspektywy rozwoju. Zdobywamy europejskie doświadczenie, które możemy realizować w Ukrainie, jako osoby publiczne. We WSZOP zdobyliśmy cenną wiedzę, a także przeżyliśmy wiele pozytywnych emocji.
Na Uczelni panuje niezwykle przyjazna atmosfera, wykładowcy prowadzą zajęcia na naprawdę wysokim poziomie, a pracownicy administracji są bardzo pomocni.
Nauka języka polskiego daje nam wiele możliwości. Jest to duży plus studiowania we WSZOP.
Myślimy, że zdobyte tutaj doświadczenie oraz wiedza, będą bardzo przydatne w naszym zawodzie, pracy i karierze, nie tylko w Ukrainie, ale w całej Unii Europejskiej.”

Studentom Krajowej Akademii Administracji Publicznej przy Prezydencie Ukrainy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.