Dzień Medialny we WSZOP! | WSZOP - Katowice

strona główna » aktualności » Dzień Medialny we WSZOP!

Dzień Medialny we WSZOP!

O tym, w jaki sposób media kształtują naszą wyobraźnię opowiedział dr Jacek Skorus podczas Dnia Medialnego w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, który odbył się 19 grudnia br.

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego dowiedzieli się więcej na temat współczesnych mediów audiowizualnych, takich jak Internet, telewizja czy kino. Dr Jacek Skorus wyjaśnił takie pojęcia jak telemetria, a także opowiedział więcej na temat planów filmowych, zasad montażu materiałów filmowych, konstrukcji newsów telewizyjnych. Uczniowie obejrzeli też reportaż „Dusza kata” opowiadający o jednym z największych zbrodniarzy wojennych, komendancie niemieckiego, hitlerowskiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Rudolfie Hoesie.